nakliyat
ALFA COAT
Polyurea Kaplama

Polyurea Kaplama
Yalıtım ve kaplama işlemleri çok uzun süredir gerçekleştirilen işlemler. İşlemler teoride aynı olsa da kullanılan malzemelerde sürekli olarak değişiklikler yaşanıyor. Teknolojinin ve bilimin bu aşamadaki etkisi oldukça fazla. Özel laboratuvarlarda üretilen malzemeler ile birlikte kaplama işlemlerinde büyük ilerlemelerin kaydedilmesi mümkün olabiliyor. Polyurea olarak isimlendirilen malzeme de bu şekilde hayatımıza giren ürünlerden bir tanesi.

Polyurea Kaplama Nedir?
Polyurea olarak isimlendirilen malzeme, poliamin ve isosiyanat karışımından oluşan, çift kompanentli bir izolasyon ürünüdür. Bu malzeme ile yapılan kaplama işlemleri de polyurea kaplama olarak isimlendirilir. Özel ekipmanlar kullanılarak uygulaması yapılmaktadır. Uygulama püskürtme tekniği ile gerçekleştiğinden kullanım alanı konusunda bir sınırlamadan bahsetmek mümkün olmaz. Her ürüne uygulanabilen bir kaplama yöntemidir.

Polyurea Kaplamanın Özellikleri Neler?
Polyurea olarak isimlendirilen malzemenin sahip olduğu özellikler polyurea kaplama işlemi sonrasında direkt olarak malzemeye aktarılmaktadır. Özel bir yalıtım ve kaplama malzemesi olan polyurea kullanım alanlarında dayanıklılığı arttırmayı başarır. Bunun yanı sıra UV ışınlarına ya da kimyasallara karşı da dayanıklı bir malzemedir. Bu etmenlerin söz konusu olduğu alanlarda kullanım alanlarını daha güçlü bir hale getirecektir.

Polyurea Kaplama Nerelerde Kullanılır?
Özel ekipmanlar kullanılarak yapılan bu kaplama işleminin tercih alanları son derece çeşitlidir. Çatıların ve terasların yalıtımında bu kaplama seçeneğinden sıklıkla faydalanılır. Bunun yanı sıra havuzların su yalıtımı için de muhteşem bir seçenek olmaktadır.

İnşaat alanlarında temel betonu dökülmeden önce zeminde su yalıtımı yapılmalıdır. Bu yalıtım işlemlerinde de polyurea malzeme kullanılabilir. Benzer bir işlem perde betonları için de geçerlidir. Zeminin içerisinde kalacak olan bu betonların suyu geçirmemesi için kaplama işlemleri uygulanabilir.

Polyurea Kaplamanın Avantajları Nelerdir?
Kullanım alanlarının çok çeşitli olması ya da kullanan kişi sayısının çok fazla olması polyurea olarak isimlendirilen ürünün çok sayıda avantajının bulunmasından kaynaklanmaktadır. Sahip olunan bu avantajları kullanarak daha kullanışlı ürünler elde etmek isteyen herkes polyurea kaplama için profesyonel firmalara başvurularını gerçekleştirebilir.

Her Alanda Kullanım Fırsatı
Ürünün sahip olduğu en büyük avantaj kullanım alanlarının genişliğidir. Bazı kaplama malzemelerine şekil verilmesi zor olduğundan ayrıntıları bulunan küçük parçalarda kullanımı zor olur. Bazı durumlarda ise istenen şekillerin verilmesi mümkün olmayacaktır. Ancak polyurea kaplama püskürtme yöntemi ile yapıldığından aklınıza gelebilecek her üründe uygulanması mümkün olmaktadır

Aşınmalara Karşı Dayanıklı
Uygulamaların sonrasında ortaya çıkan ürünlerin aşınma dayanımları son derece üst seviyeye çıkmış olur. Malzemelere sert bir cismin sürtmesi ya da çarpması durumunda aşınmalar olmaz ya da minimum düzeylerde seyreder. Böylece fiziksel açıdan malzemeler korunmuş olacaktır. Bu da büyük bir maliyetten kurtulmak anlamına gelir.

Ek Yeri Oluşturmadan Estetik Görüntü
Kaplama işlemlerinde ortaya çıkan sorunlardan bir tanesi de ek yerleridir. Kaplama malzemesinin bütün bir ürünü kaplamasının ardından iki ucu bir araya gelir ve burada bir boşluk ortaya çıkar. Bu da yalıtım işlemlerinde çok büyük bir sorunu işaret etmektedir. Ancak polyurea kaplama işlemlerinde püskürtme yöntemi sayesinde ek yeri oluşumu söz konusu olmaz. Bu da tam anlamıyla kusursuz bir yalıtım olduğunu göstermektedir.

Kimyasal Maddelere Karşı Yüksek Dayanım
Uygulanacak olan kaplama işlemlerin sonrasında ürünler kimyasallara karşı çok dayanıklı bir hale gelmektedir. Asidik ya da bazik ortamlarda kullanılacak olan cihazlar ya da ekipmanlarda uygulanan polyurea kaplamalar ile birlikte çok dayanıklı ürünler elde edilir. Ortamda bulunan kimyasalların miktarı ne kadar fazla olursa olsun kaplama yapılan malzemeler fiziksel olarak şeklini korumaya devam eder.

Paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
CAPTCHA Image