nakliyat
ALFA COAT
Pickup Kaplama

Pickup kaplama
Pick up, Türkçeleşmiş hali ile pikap olarak bilinmektedir. Pickuplar  genellikle kamyonet tipinde olurlar. Arka kısımlarında yük taşınabilir. Kamyonetlerden farklı özellikleri de doğa koşullarına uygun olarak tasarlanmış olmalarıdır.

Pickup kaplama, araçlarınızdan daha yüksek performans alma noktasında son derece önemlidir. Kamyonet kaplama süreçlerinde benzeyen işlem seçenekleri vardır. Aracın marka ve modellerine göre farklı kaplama seçeneklerinden yararlanmak söz konusudur.

Pick up ile kamyonet arasında bazı farklı noktalar olduğunun da altını çizmek gerekiyor. En başta kamyonetlere oranla daha konforlu ve hızlı bir sürüş deneyimi imkanı sağlar. Geçmiş zamanda daha çok arazı ve iş için tercih edilirdi. Günümüzde, şehir içi ulaşım konusunda da tercih edildiğinin altını çizmek gerekiyor.

Pick up, hafif araç statüsünde yer almaktadır. ABD’de çok fazla tercih edildiğinin altını çizmek gerekiyor. Bu tarzda olan araçlar arazi, iş, şehir gibi çok farklı alanda kullanılabilir. Kış aylarına dayanıklı olması da öne çıkan özellikleri arasında bulunmaktadır.  Otomotiv markalarının büyük kısmı, şehir içi kullanıma uygun olarak yeni pick up modelleri üretir.

Pick up araç kasa kaplama
Pick up araç kasa kaplama, otomotiv sektöründe vazgeçilmez bir unsur olarak karşımıza çıkar. Teknolojide yaşanan gelişmelerin otomotiv sektöründe de önemli bir yere sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle araçların koruyuculuğunun yüksek olması adına kaplama seçeneklerini dikkatli bir şekilde takip etmek gerekiyor.

Pick up araçların kaplaması son derece titizlik ile irdelenmesi gereken bir konudur. Doğru kaplama yöntemlerinin tercih edilmesi halinde, koruyuculuk yüksek oranda artış gösterir. Örnek olarak Polyurea, hem yüksek dayanıklılığı hem de hafifliği ile pikap kasalarda tercih edilir.

Araç kaplama süreçleri son derece değişken olabilmektedir. Özellikle 0 ya da ikinci el araç satın almanız sonrasında, eğer rengi beğenmezseniz ya da korumak isterseniz araç kaplama hizmeti son derece etkin olmaktadır. Son zamanlarda çok sık tercih edilen bir yöntem olduğunun altını çizmek gerekir.

Araç kaplama hizmetlerinin maliyetlerinin düşük olması, araç sahipleri için önemli bir alternatifin meydana gelmesine neden olmaktadır. Ülkemizde çok sayıda işletme, araç kaplama konusunda önemli oranda dikkat çeker. Sizin için araç kaplama süreçlerine değinmeye devam ediyoruz.

Pikap kaplama
Pikap kaplama için daha çok Polyurea araç kaplama yöntemi tercih edilir. Bu kaplama seçeneğinin çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Panelvan, ambulans gibi hizmet veren araçlar için uygulanan ve koruyuculuğu yüksek olan bir sistem olduğunu söylemek gerekir.

En dikkat çekici özelliği, yüksek darbe dayanımına sahip olmasıdır. Su ve hava geçirgenliği sayesinde, araçlar için korozyona karşı koruma sağlar. Polyurea ile kaplanan araçlar gürültü ve titreşim yapmazlar. Aynı zamanda hafif ve kesin çözüm ile dikkat çeker.

Bu yöntemin nasıl uygulandığına dair merak edilen konular olduğunun da altını çizmek gerekiyor. İlk olarak, uygulama öncesinde aracın komple kamufle edilmesi gerekir. Uygulama yapılacak olan alan, polyureanın sağlam olması için temizlenir. Temizlik için tiner gibi maddeler kullanılır. Yüzeyde herhangi bir şekilde toz kalmaması gerekir. Astarlama işlemi yapıldıktan sonra 12 saat beklenir.

Sonrasında da özel makinalar ile araç kaplama uygulaması yapılmaktadır. Uygulama bittikten sonra 1 saat kadar aracın kullanıma hazır hale gelmesi beklenir. Araç kaplama hizmetlerinde temel olarak, aracın ömrünün uzaması bulunmaktadır. Bunun haricinde daha şık görünüm ve yüksek kalite elde etmek adına da tercih edilen yöntemler arasında olduğunu söylemek gerekir. Pikaplar hem ticari hem de özel amaçlar için tercih edilen araçlardır.

Pikap kaplama fiyatları
Pikap kaplama fiyatları konusunda net bilgi almak adına ilk olarak güvenilir kaynaklara müracaat etmek son derece önemlidir. Yazımızda da çok sık ifade ettiğimiz gibi Polyurea kaplama günümüzde en çok tercih edilen ve verim açısından da ilk sırada gelen seçenek olarak dikkat çekiyor. Aracın marka ve modeline göre değişkenlik gösteren fiyatların 2000 7000 TL arasında olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Fiyat ve performans noktasında üstünlük sağlayan hizmetler hakkında bilgi almak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Araçların veriminin bir üst seviyeye taşınması yanında, değerini de arttıran bir faktör olan kaplama için uzman görüşleri almak da gerekir. Bu noktada sizlere sunduğumuz bilgileri değerlendirmeniz önem arz eden bir konudur.

Polyurea uygulamasında sprey tercih edilir. Fakat bunun için uzman hizmeti alınması şarttır. Uygulama işlemlerinde tercih edilen cihazların kullanılabilmesi, ürün içeriğinde yer alan yüksek kimyasaldan dolayı profesyonel tercihler yapmak gerekiyor. Etkili sonuçlar almak adına su yalıtım konusunda uzman kişilerin bu süreçte görev alması da son derece önemlidir.

Pick up kaplama ile alakalı sizlere son derece önemli bilgiler sunduk. Sitemiz üzerinde araç kaplama , farklı araç modelleri için kaplama seçenekleri ve çok daha fazlasını bulmanız mümkündür. Güvenilir deneyim yaşamak ve aklınıza gelen sorulara yanıt almak adına bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Paylaş:
Yorumlar
  • Ali Rıza
    Ali Rıza:
    10 Temmuz 2023

    Aracım gerçekten çok sağlam oldu çizik bile olmuyor dayanıklılık arttı teşekkür ederim alfa coat

Yorum Yap
CAPTCHA Image