nakliyat
ALFA COAT
Panelvan Kaplama

Panelvan Kaplama
Panelvanlar sayesinde kalabalık yolu gruplarının uzun ve kısa mesafede en yüksek konfor ile taşınması mümkündür. Bunun yanında farklı panelvan kaplama tercihleri sayesinde en yüksek konfor düzeyinde kaliteli araçlara sahip olabilirsiniz. Panelvan araç kaplama uygulamaları sizler için en iyi tercih olarak ifade edilebilir.

Bu yöntemler arasında koltuk tasarımları, zemin döşemeleri ve tavan yan panel ilk sırada yer almaktadır. Koltuk döşemesi konusunda deri kaplama tercih edilir. Bunun nedeni hijyenik açıdan kattığı değer ve yüksek kaliteli olmasıdır. Aynı zamanda tüm panelvanlarda elektrikli koltuk kullanabilirsiniz. Yaz ve kış aylarında ergonomik tasarım elde etmek bu nedenle çok basit olacaktır. Araç kaplama ve daha fazlası hakkında bilgi almak için bizi takip edin.

Panelvan araç içi kaplama
Panelvan araç içi kaplama; kamyonet, kamyon, pick-up ve buna benzeye taşımacılık amacı ile tercih edilen panelvan araçların iç kısımlarını MDF ve alüminyum ile kaplama işlemine verilen isimdir. Bu sayede araçların ömrü uzayarak önemli oranda avantaj elde edilmesi mümkün olur. Tercih edilen alüminyum ve MDF benzeri malzemelerin 1. Sınıf olması gerekmektedir.

Panelvan araç kasa kaplaması sayesinde araçlar deforme olmaz ve en yüksek verimi verir. Göze hoş gelen bir görünüm sağlanması yanında ekonomik açıdan da tasarruf elde edilmiş olur. Bu noktada en iyi hizmeti almak son derece önemlidir. Panelvan kaplama yapan şirketler ile görüşme sağlamanız halinde, merak ettiğiniz konu başlıklarında bilgi bulmak söz konusu olacaktır. Yük ve yolcu taşımacılığını daha konforlu ve güvenli hale getirmek isterseniz bu araç kaplama işlemleri çok önemli avantaj sağlamaktadır.

Araç içi alüminyum kaplama, ticari araçlar için çok yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Araç kasalarının iç kısmı temiz, izolasyonlu, suya dayanıklı bir hale gelmesi yanında estetik görüntü de sağlar. Kamyonet, kamyon, pick up modellerine uygulanabilir.

Panelvan araç içi kaplama fiyatları
Panelvan araç içi kaplama fiyatları, araç cinsi, modeli ve diğer etkenlere göre değişim gösterebilir. En uygun fiyatlar ile hizmet veren şirketler sizlere bu noktada kolaylıklar sağlar. Araç içi kasa kaplama daha çok ticari araçların yük taşıma süreçlerinde zarar görmemesi amaçlanmaktadır.

Kaplama için genel olarak MDF, alüminyum ve sunta tercih edilmektedir. Bu yöntemlerinin her birinin farklı avantajları olduğunu ifade edebiliriz. Alüminyum kaplama; çizilmeye ve suya karşı dayanıklıdır. Bunun yanında çok daha şık bir görünüm sunması nedeniyle ön plana çıkar. Tek dezavantajının ise ince olması nedeniyle deforme olmasının muhtemel olmasıdır.

Deformenin önüne geçmek adına, araç zeminin 18 mm MDF ile kaplanması önerilmektedir. MDF plaka araç kasası ilk başta özel silikon vasıtası ile sabitlenmektedir. Bu, araç gövdesinde delik açılmamasına neden olur. Alüminyum levha genel olarak çeta olarak tercih edilir. Bu da MDF plakaya vidalanarak sabitlenmektedir.

Araç içi MDF Kaplama
MDF araç içi kaplama, kötü yol şartları ve ani frenler sonrasında kamyonların kargo bölmesinde yer alan malzemelerin araç kasasına çarpması ile oluşan bozuklukların teşkil ettiği sorunları ortadan kaldırma noktasında son derece önemlidir. Bunun yanında kullandığınız minibüslerde, yolcular yan döşemelere zarar verebilmektedir. Bunlardan kaçınmak adına MDF çok iyi bir önlem olarak dikkat çeker.

MDF araç kaplama yöntemi; minibüs ve araçların iç kısımlarını korur. Bunun yanında yüksek sesleri emer. Bu durum da rahat bir yolculuk için son derece önemlidir. Aracın satış değerini arttırma noktasında pozitif bir artısı vardır. Araç içi sunta kaplama, son derece kalitesiz olduğu için MDF olarak yapılması çok daha uygundur.

Panelvan taban kaplama
Panelvan araçlar bazı modeller haricinde, fabrika çıkışı tabanda plastik kaplama ya da kaplamasız bir şekilde satılmaktadır. Bu da aracın taban kısmının korumasız olmasına neden olur. Aram marka ve modeline göre hazırlanan özen çizimler, aracın yanlarının ve tabanlarının kaplanması adına önemli bir süreçtir.

Monte işlemleri yüksek deneyim ister. Ticari araçlar ve panelvanlar özel CNC kesim taban döşemesi, tam otomatik CNC makinesi ile kesilir ve sonrasında da aracınıza monte edilir. En kaliteli malzemelerin tercih edilmesi halinde sorunsuz işlem yapılabilir.

Panelvan taban kaplama konusunda net bilgi almak adına sitemizi takip ederek merak ettiğiniz sorular için net bilgi bulmak söz konusu olur. Güvenilir bir kurum ile çalışmanız halinde süreçler en sorunsuz şekilde ilerler.

Araç kaplama nedir?
Araç alırken, her ne kadar performans ve görüntü odaklı düşünsek de, bunun haricinde başka kıstaslarda olabilir. Aracımızı kendimize uyarlayarak kişiselleştirmek istemek de olağan bu süreçtir. Bu nedenle kaporta üzerinde boya işlemi yaptırmadan folyo ile kaporta sacına kaplama yatırılmaktadır. Araç kaplama bu şekilde tanımlanabilir.

Panelvan kaplama ve diğer araç kaplama seçenekleri hakkında bilgi almak adına bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Araçlarınızın ömrünü ve performansını arttırmak adına bu tarz işlemlerin çok önemli olduğunu net bir şekilde vurgulamak gerekir.

Paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
CAPTCHA Image