nakliyat
ALFA COAT
Kamyon Kaplama

Kamyon kaplama
Kamyon kaplama, özellikle ticari araç işletmecilerinin en yüksek fayda elde etmesi açısından son derece önemlidir. Lastiklerden en yüksek verimi elde etmek için yapılan bu işlem, güvenilir ve doğru kişiler tarafından yapılan uygulamalar sonrasında yüksek verim verir. KM başına maliyeti en aza indirmesinin yanında, lastiklerin toplam sahip olma maliyetlerini de düşürme üzerinde en yüksek seviyede etkisi vardır. Taşımacılık sektöründe en iyi hizmet veren ve çözüm odaklı firmalardan destek almak son derece önemlidir.

Kaplama çözümü üreten firmalar; kaliteli malzemeler, gelişmiş tasarım ve en yüksek üretim teknikleri ile yardımcı olur. Yeni lastik programını tamamlamayı hedefleyen firmalar, birinci kalite lastik ile ikinci bir ömrü sizlere sunar. Kısacası kamyon kaplama işlemleriniz sonrasında, yeni lastiğe benzer performans ortaya çıkacaktır. Lastik kaplama hizmetleri, bireysel tercih veya lastik kombinasyonunuz ne olursa olsun ihtiyaçlarınızı kapsar.

Lastik kaplama süreçlerinde 2 ana seçenekten bahsetmek mümkündür. Bunlar sıcak kaplama ve soğuk kaplama yöntemleridir. Konu hakkında bilgi almak adına sizlere sunduğumuz seçenekleri öğrenmeniz mümkündür.

Kamyon Lastik Kaplama
Kamyon lastik kaplama sayesinde lastik maliyetlerinin düşmesi mümkün olur. Yeni lastiğin üretimi için 80 litre petrole ihtiyaç vardır. Kamyon kaplama süreçlerinde ise  bu miktar 25 litre olarak ifade edilir. Lastik maliyetlerinizin düşmesi yanında, çevreye olan duyarlılık ile birlikte doğaya katkıda bulunmak da söz konusudur. Avrupa’da satılmakta olan her 3 lastikten biri kaplamadır. Türkiye’de ise  bu oran çok daha düşüktür.

Eksiz sistem kaplama , sektörde yeniliklere neden olmaktadır. Lastiğe yapıştırılan sırtta ek yeri olmayan bu teknoloji, lastik maliyetinin düşmesinde baş faktör olarak dikkat çeker. Aynı zamanda yaşanan kaplama arızalarının da sıfırlanmasına neden olur.

Eksiz sistem kaplamalarında, ek yeri olmadığı için ek yerlerinde yaşanan sorunlar ortadan kalkar. Ekli sistemlerde ek yerlerinde kalan toz parçaları, insan eli ile temas yada düzgün pişmeme sorunu yüzünden daha sonraki günlerde kaplama arızasına dönüşebilir.

El teması olmayan otomatik makinalar sayesinde sırt kauçuğu lastik gövdesine simetrik olarak yapıştırılır. Bu nedenle balans sorunu ortadan kalkar.  Ekli sistemlerde sır kauçuğu göz ile hizalanır ve bu nedenle sorun mutlaka olur.

Lastiklerin kaplama olduğu nasıl anlaşılır?
Hasar görmesi sonrasında kaplama lastiklerin eski dişleri düzeltilir. Yerine yeni bir desen uygulanır. Lastik ömrü bu sayede ömrünü uzatır. Kaplama genel olarak güvenilir olsa da, yeni lastikler ile kaplama lastikler arasında farklı belirlemek son derece önemlidir.

Bunu anlamak için lastiğin yan duvarında yer alan kuşaklı veya benzer bir şey olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Dış kaplamaların bölgede yasal olarak bu işarete sahip olması gerekmektedir. Bu da tüketici için hangi tür lastik aldıklarını anlatır.

İnşaat ekipmanları, römork kamyonları, uçaklardaki tekerlek gibi büyük araçlarda lastik kaplaması aramak gerekir. Kaplama olan lastikler daha ağır araçlarda ve çok seyahat edenlerde popüler olur. Binek araç ve bireyler için özel sektöre ait arabalarda görme olasılığı çok daha düşüktür.

Kamyon lastiği soğuk kaplama
Kamyon lastiklerinin boyutları büyük olması nedeniyle çok ağır ve geri dönüşümü zor olan lastikler olduğunu biliyoruz. Bunların doğaya bırakılması çevreye ciddi anlamda zarar verir. Kamyon lastiği soğuk kaplama hizmeti ile bunun önüne geçmek söz konusu olacaktır. Lastiklerin geri dönüşümü için bu tarz faaliyetler önem taşır.

Kamyon lastiği soğuk kaplama nasıl yapılır sorusu da bu noktada devreye girer. İlk olarak kamyon lastiklerinin incelenmesi gerekir. İnceleme sürecinde lastiğin kaplama olup olmadığı kontroller sonrasında anlaşılır. Kontroller cihaz yardımı ile yapılmaktadır.

Soğuk kaplama ilk aşamasında sırt kısım traşlanır. Sonrasında da yeni lastiğe kaplanması için özel cihaz yardımı ile krater açılır. Lastikte var olan yaralar, cisimler temizlenir ve ardından dolgu işlemleri yapılır. Tamir ve dolgu işlemlerinde özel malzemelerin kullanılması son derece önemlidir.

Son aşamada ise kamyon lastikleri için istenen desende sırt uygulaması yapılmaktadır. Sırt yerleştirildikten sonra kaplama tamamlanmış olur.

Kamyon Lastik kaplama fiyatları
Kamyon lastik kaplama fiyatları, lastiğin cinsine ve modellerine göre değişim gösterir. Bu noktada bilgi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda nasıl kaplama yapılacağı, kaplama türü ve hizmetleri de merak edilen konu başlıkları arasındadır.

Kamyonlarda lastikler haricinde, reklam hizmeti veren kamyonların dış bölgelerinde de çeşitli kaplama hizmetleri verilmektedir. En iyi ve kaliteli kaplama hizmeti almak adına piyasada çok sayıda firmanın hizmet verdiğini söylemek gerekiyor. Fiyatlarda bu oranda değişim gösterebilir. Kaplamanın yapılacağı alan, afiş boyutu gibi değişkenlikler olabilmektedir.

Kamyon kaplama ve diğer araç türlerinin kaplama yöntemleri, modelleri ve değişkenleri hakkında bilgi almak için bizi takip edebilirsiniz. Sitemizde tüm süreçleri net bir şekilde aktararak aklınıza takılan sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz. Günümüz teknolojisinde kaplama seçeneklerini doğru bir şekilde belirtmek gerekir. Ancak müşteriler tercihlerini buna göre doğru bir şekilde yapabilirler.

Paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
CAPTCHA Image