nakliyat
ALFA COAT
Araç Kasa Kaplama

Araç kasa kaplama, otomotiv sektörü için önemli koruyucu kaplamalardan biri olarak bilinmektedir. Buna Polyurea araç kaplama ismi de verilmektedir. Hafifliği ve yüksek darbe dayanımı sayesinde, pikap kasalarda, kamyon kasalarda, yük taşımacılığı yapan araçlarda, ambülans benzeri hizmet veren araçların tamamında tercih edilebilir.

Araç kasa kaplama sisteminin en dikkat çekici özelliği, koruyucu özelliğinin son derece yüksek olmasıdır. Yüksek darbe dayanıma sahip olan bu seçenek aynı zamanda hava su geçirgenliğine sahiptir. Uygulanan araç kasa ve aksamlarını korozyondan korur. Araç kasa kaplama sistemine maruz kalan araç kasaları gürültü ve titreşim yapmaz. Bunun yanında kesin ve hafif çözümlerin etkisi altına girer.

Araç kasa kaplama nasıl yapılır?
Araç kasa kaplama nasıl yapılır sorusu, bu işlem hakkında merak edilen en önemli sorulardan biri olarak dikkat çeker. Uygulama öncesi ve sonrasında belli işlemler vardır. En başta uygulama öncesinde araç komple kamufle edilmelidir. Uygulama yapılacak olan bölüm, polyurea uygulamasının sağlam olması için spiral taş motoru ile yüzeyi çizilir. Sonrasında da temizlik malzemeleri ile temizlenir. Bunlar aseton ve tiner gibi etkili malzemeler olmak zorundadır.

Sonuç olarak yüzeyde herhangi bir iz kalınmadığına emin olunması gerekmektedir. Özel astarlar vasıtası ile astarlama işlemi yapılır. 12 saat boyunca kuruması beklenir. Sonrasında da özel makineler ile gerekli olan araç kaplama işlemi yapılmaktadır. Uygulama yapılan işlem bittikten sonra 1 saat içinde kullanım için hazır hale gelmiş olur.

Polyurea araç kaplama fiyat
Polyurea araç kaplama fiyatlar için hizmet aldığınız firma ile iletişim halinde olmanız son derece önemlidir. Fiyatlar aracın marka ve modeline göre değişim gösterebilir. Genel olarak 2000- XX000 TL aralığında fiyat değişkenliği olduğunu ifade edebiliriz.

Fiyatlarda değişkenliğin yüksek olmasının ana nedeni kaplama yapılacak olan aracın marka ve modeli, müşterinin istediği yüzey ölçüsüdür. Kasa kaplama süreçleri ortalama olarak 24 saat içinde biter. Fiyat performans açısından en uygun kaplama olarak dikkat çeker.

Araç kasa kaplama için Sprey Polyurea tercih edilir. Bu özel olarak geliştirilmiştir. Ekipmanları ile uygulanır. Yüksek performans sağlar. İleri teknoloji sprey yalıtım sistemi olarak bilinmektedir. Zemin kaplama ve su yalıtım uygulamaları, geleneksel olanlara göre çok daha seridir.

Polyurea araç kaplama avantajları
Polyurea araç kaplama avantajları açısından, diğer geleneksel kaplama yöntemlerini çok geride bırakmıştır. BU yöntem %100 solventsiz ve zararlı bileşenlere sahip değildir. Esnek olduğu için ortamın olumsuz şartlarından asla etkilenmez. Korozyon, Hidroizolasyon önleme ve son kat boya gibi özelliklere sahiptir. Uzun ömürlü olmasının yanında tüm araç ve kasalar için kullanılabilir.

Sertleşme süresi 20 saniye olması nedeniyle oldukça avantaj sağlar. 2-3 mm katman olarak uygulanır. Aşınmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bağlantı yerleri olmaması yanında çatlakları örtme kabiliyeti vardır.

Araç kasa kaplama süreçlerinde, teknolojide yaşanan gelişmeler çok yakından takip edilerek buna göre yeni yöntemlerin geliştirildiğinin altını çizmek gerekiyor. Binalar, tüm yapıları ve araçların ömrünün uzaması adına üretilen malzeme polyurea, kişinin aklına gelecek her yerde uygulama konusunda karşımıza çıkar. Kullanım alanı ve uygulama alanı açısından araç kasa kaplama sistemi de otomotiv sektöründe koruyucu olarak karşımıza çıkmasına neden olmuştur. Hafif olması ve darbe koruyuculuğunun çok yüksek olması, dikkat çekmesinin ana faktörleri arasında yer almasını sağlamıştır.

Polyurea ile araç kasası kaplama
Polyurea ile araç kasası kaplama uygulamaları hakkında yazımızda sizlere önemli bilgiler verdik. Son derece basit bir uygulama hizmeti olduğunun altını çizmek gerekiyor. Bunun yanında fayda oranı, kullanıcıların tatmin düzeyini üst seviyeye çıkarmaktadır. Çevre dostu kullanıcı bir firma ile iletişime geçmeniz halinde, süreci en etkin bir şekilde tamamlamak mümkün olmaktadır.

Bu sprey hakkında teknik bilgi sahibi olmanız açısından yazımızı önemli bir bilgi ile kapatmaya karar verdik. Sentetik ve izosiyanat poliol sistemlerinin karışımında tüketilen iki bileşenli bir yüzey kaplama sistemi olan sprey, araç kaplama için kullanılmaktadır. Yalıtım ve kaplama sistemi olarak otomotiv sektöründe önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır. Yüksek performansın yanında sınırsız uygulama kalınlığı da vardır.

Çok yüksek kimyasal ve mekanik dayanıma sahip olmasının yanında, iki tipe sahiptir. Aromatik ve alifatik olarak bunları isimlendirmek mümkündür. Piyasada yer alanlar ise genellikle aromatik olandır.

Araç kasa kaplama fiyatları
Araç kasa kaplama fiyat konusu yazımızda da ifade ettiğimiz gibi araç cinsi, araç modeli, kaplama türü gibi değişkenler üzerinden belli olmaktadır. Günümüzde araç kasa kaplama hizmeti veren çok sayıda firma olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Güvenilir firmalar ile anlaşmanız halinde süreçten asla zarar görmezsiniz.

Araç kasa kaplama konusunda sizler için önemli bilgiler verdir. Araç kaplama uygulamalarında merak ettiğiniz konu başlıklarına net yanıt vermeye yeni yazılarımız ile devam edeceğiz. Merak ettiğiniz konular için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Yenilikçi ve güvenilir bilgileri bulabilirsiniz.

Paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
CAPTCHA Image