nakliyat
ALFA COAT
Araç Kaplama

Araç Kaplama
Araçlarımız en değerli varlıklarımızdan bir tanesi. Değeri her geçen gün artan araçlarımızı hem en iyi şekilde korumak hem de çok güzel bir görünüme kavuşturmak istiyoruz. Araçlarımızın istenen seviyeye gelebilmesi için kaplama işlemleri yapılabilir. Gerçekleşecek kaplama işlemleri sayesinde araçlarımız birçok avantajı tek bir anda elde etmiş olacaktır.

Araç Kaplama Nedir?
Kısaca araç kaplama olarak isimlendirilen işlemler, araçların bazı özel malzemeler ile tamamen kaplanmasıdır. Kaplama işlemleri araçların metal gövde kısımlarında gerçekleşir. Camlar ve tekerlekler bunun dışında kalır. Eğer istenirse camlar için farklı kaplama işlemleri gerçekleşecektir. Aracın türü ne olursa olsun kaplama işlemleri kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Araç Kaplamada Hangi Malzemeler Kullanılır?
Araçların kaplanması aşamasında üç farklı malzeme kullanılabilir. Bu malzemelerin ilk sırasında folyo yer alır. Özel bir yapıya sahip olan folyolar ile birlikte araçlar kaplanırken metal yüzeyin dışarısı ile iletişimi kesilir. Bunun yanı sıra seramik ve elmas kaplama olarak iki farklı araç kaplama seçeneği de mevcuttur. Bu kaplama işlemlerinde seramik ya da elmas direkt olarak kullanılmaz. İşlemlere ve ortaya çıkan sonuçlar sebebiyle bu isimler verilmiştir.

Araç Kaplama Nasıl Yapılır?
Araçların kaplanabilmesi için özel malzemelere ve makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. Araçlarını amatör çabalarla katlayabileceğini düşünen kişiler işlemlere başladıkları anda büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirler. Araçların ilk olarak temizlenmesi ve kurutulması gerekir. Sonrasında kaplama malzemeleri aracın yüzeyine özel cihazlar ile uygulanmaya başlar. Hiçbir noktasında hava kabarcığı oluşmadan kaplama işlemleri başarıyla tamamlanacaktır.

Araç Kaplamanın Faydaları Nelerdir?
Araç sürücülerinin sıklıkla araç kaplama işlemlerini gerçekleştirmesinin amacı bu işlemin ortaya çıkardığı faydalardır. Araçlarını çok daha kullanışlı bir hale getiren kişiler uzun vadede yapmaları gerekecek olan harcamalardan kurtulma fırsatını da yakalar. Kaplama işlemleri için harcanan ücretler bir süre sonra geri kazanılmış olacaktır.

İnatçı Kirlere Karşı Koruma
Araçlarımız açık havada olduğu her anda kirlenmeye devam ediyor. Yağan yağmurlar ya da etrafta dolaşan tozlar araçların ciddi anlamda kirlenmesine yol açabilir. Buna ek olarak kuşların pislemesi, yol yapım çalışmalarında zift bulaşması ya da beton dökümü sırasında beton sıçraması gibi aracın gövdesine zarar verebilen kirler de ortaya çıkar. Eğer kaplama işlemi yapılırsa bu zorlu kirlerin temizlenmesi sırasında araç hiçbir zarar görmez.

Taş İzleri Engelleniyor
Aracımıza bir zarar gelmesi için hata yapmamıza gerek yok. Diğer sürücülerin gerçekleştirdiği hatalar her zaman bizim aracımıza zarar verebilir. Tolda yer alan küçük taşların aracımıza sıçraması son derece sık karşılaşılan bir durumdur. Önümüzde ilerleyen araçlardan taşlar sekerek bizim aracımızın kaputunda iz çıkarır. Ancak araç kaplama ile bu sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Araç Çizilmeleri Artık Sorun Değil
Araçlarımızı çizilme sorunundan korumak son derece zor. Aracımızı park ederken sürekli olarak bir yerlere sürtebiliyoruz. Bazı durumlarda ise aracımızın başına geldiğimizde farklı bir aracın sürttüğünü fark ediyoruz. Böyle durumlar söz konusu olduğunda araç gövdesinin arar görmemesi için kaplama işlemleri gerçekleştirilebilir. Araçların temas etmesi durumunda kaplama malzemesi çizilecek ancak araca zarar gelmeyecektir.

Güneş Işınlarına Karşı Maksimum Koruma
Araçlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de güneş yanıkları. Güneşe uzun süre maruz kalan araçlarda çeşitli lekeler ortaya çıkıyor. Lekelerin estetik açıdan çok büyük bir sorun yarattığını söylemek mümkün. Aracın değerinde çok ciddi azalmalara yol açıyor. Bunları engellemek adına araç kaplama işlemleri yapılabilir. UV ışınlarına karşı çok dayanıklı olan bu kaplama malzemeleri aracınız günün her saati dış ortamda kalsa dahi güneş yanıklarının oluşmasını engelleyecektir.

Paylaş:
Yorumlar
Yorum Yap
CAPTCHA Image